středa 27. listopadu 2013

Big One Fitness Brno - sálové lekce

Dnešní článek bude jednak o brněnském Big One Fitness, ale i obecně o sálových lekcích. Takže snad to bude zajímavé i pro nebrňáky ;)Přes léto jsem kromě posilovny BFIT.CZ chodila navíc ještě cvičit SM systém, což je cvičení pro zdravá záda. Koncem srpna ale tohle cvičení skončilo a já si jako náhradu koupila vocher na 10 sálových lekcí do Big One Fitness. Bylo to za dobrou cenu (1 lekce za 50 Kč) a říkala jsem si, že tam aspoň budu chodit na různé lekce zaměřené na záda.

Nakonec mě ale lákalo vyzkoušet všechny možné lekce, tak je chci alespoň krátce zhodnotit :)

BOOT CAMP - Roman J. 

"Jde o intenzivní skupinovou sálovou aktivitu lehce militaristického charakteru. Boot Camp je založen na široké množině cviků jak s vlastní vahou, tak i cviků s rozličnými originálními pomůckami. Tato lekce je oblíbena jak u mužů, tak i u žen. "

Tuto lekci jsem zvolila jako první a byl to celkem šok. Bylo tam děsně moc lidí, namakaný trenér a já si tam přišla jako neohrabaná holka :) Ale díky tomu, že pravidelně posiluju, tak jsem i to rychlé tempo celkem zvládala, ale štve mě, že na takovýchto lekcích jste nuceni dělat např. tricepsové kliky, což není pro začátečníky vhodné - je to docela pokročilý cvik - a nikdo vám nekontroluje techniku.


TEAM PUMP - Edita

"Intenzivní skupinový trénink založený na principech crossfitu. Lekce Team Pump rozvíjí silovou a všeobecnou vytrvalost, dynamiku a koordinační schopnosti jedince za užití technik práce s vlastní vahou těla."

Tak tohle bylo snad ještě horší než Boot camp. Jela se taková 1 sestava (byly v ní angličáky, výpady, atd) neustále dokola - s krátkýma pauzama. Byl to fakt záběr a tahle trenérka Vás navíc nenechá nijak odpočívat - jakmile někdo necvičí, hned si toho všímá. Chvilkovou pauzu jsem si dopřála jen tak, že jsem si šla na WC napustit pití :) Moc mě to nenadchlo - protože vzhledem k tomu, že jediné co trenérka dělala - odpočítávala nám čas - tak jsem si říkala, že bych si tohle mohla cvičit i sama a nepotřebovala chodit nikam na lekci.

BODY SHAPING/ funkční trénink - Edita

"Dynamická posilovací lekce s prvky funkčního tréninku se zaměřením na tvarování postavy, vhodná pro muže i ženy."

Cvičení bylo drsné hlavně v tom, že se neustále přetěžovaly horní delty - už mě to fakt štvalo. Dělaly se různé výpady, dřepy, atd. ale u všeho se neustále zvedaly nad hlavu ruce s gymnastickým balónem. To mi nepřijde vůbec vhodné. A opět Vás lektorka nenechala ani chvíli odpočívat - ruce s balónem jste museli zvedat prostě neustále. Edita mi prostě nesedí.

SIX PACK ABS - Viola

"Dynamické aerobní cvičení se zaměřením na posílení středu těla (Power core) s prvky funkčního tréninku."

Tahle lekce se mi líbila nejvíce ze všech - a byla jsem na ni proto i vícekrát. Trenérka byla super - jednak cvičila společně s námi, ale taky nám vždy vysvětlila a názorně předvedla správné provedení cviku - a ukázala i, jak se to dělat nemá. To mi přišlo ideální. A náročné to pro mě bylo tak akorát :)

STREČINK - Viola

Tuhle lekci jsem si vybrala jen proto, že ji vede Viola - nejlepší trenérka, co jsem na lekcích potkala. Byli jsme tam jen 4 - strečink asi není moc populární :) Bylo to poklidné, fajn.. ale plnou cenu (100 Kč) by se mi za to dávat nechtělo.

DYNAMIC YOGA - Šárka

"Jedná se o cvičení pomalejšího charakteru, přesto však dynamičtějšího než tradiční jóga s velmi kladným přínosem pro lidský organismus. Hlavní pozornost je věnována stavu vlastního těla a pocitům při cvičení."

Tahle lekce se mi taky hodně líbila. Bylo to tedy pro mě ale náročnější než lecjaké posilování :) Ale řekla bych, že prospěšné :)

POWER PILATES - Bára

Některé cviky mi přišly snadné (např. zvedání nohy stále dokola), ale na břicho teda dost náročné - např. "rolování" na břicho nejdříve s nohama u sebe, ale pak i s kolenama od sebe. Jóga se mi ale líbila více.

ZDRAVÁ ZÁDA - Edita

Opět vedla Edita - a nemohla jsem si pomoci - ale cviky mi přišly takové nesystematické.. jako by nám zadávala různé cviky, co ji napadnou. Ale nevím, no.. nechci křivdit. Ale nepůsobilo to na mě moc dobře.


Abych to celkově zhodnotila - více než na druhu cvičení záleží na konkrétním trenérovi. Takže myslím, že je optimální vyzkoušet si různé lekce a až pak si vybrat podle toho, jak nám kdo vyhovuje. Ale stejně - sálové lekce bych moc nedoporučovala pro začátečníky - kteří se cvičením teprve začínají a nemají ještě dobře zažitou techniku jednotlivých cviků. Protože sálové lekce jsou prostě masovky - a většinou váš nikdo moc nekontroluje, jak co děláte správně.

Jaké máte zkušenosti s lekcemi cvičení vy?

3 komentáře:

  1. Souhlasím, že záleží hrozně moc na tom trenérovi. Ale ta masovost mi taky nevyhovuje, loni jsem byla jen jednou na body stylingu v befit.cz (když měla posilovna zavřeno :D) a nejvíc mě další den bolelo z cvičení za krkem, takže jsem očividně jela nějaký cvik špatně a lektor mě na to neupozornil.

    OdpovědětVymazat
  2. Já chodím pravidelně na Piloxing a Totem box. U Piloxu je to opravdu o hodně lidech, ale cviky nejsou nijak těžké na techniku, takže to ani nevadí :) Na totemu je nás vždy maximálně 10 a lektorka kontroluje jestli údery a kopy děláme správně a případně nás chodí opravovat. Jedná se o nejlepší fitko, co jsem kdy navštívila, všichni jsou milý, hodní, ochotní poradit a pořád se na nás smějí. Pokaždé s námi cvičí, když někdo nemůže, prostě si dá pauzu a za chvíli pokračuje a nikoho to netrápí. Atmosféra je báječná na každém cvičení. Když popisuješ tu Editu tak teď už bych to určitě nevydýchala, jsem už rozmazlená :D

    OdpovědětVymazat
  3. Ahoj, tak Edity se musím zastat, já jsem byla asi na 6ti lekcích, Team pump, které vedla a sice jsem potom druhý den cítila každý sval v těle, ale musím říct, že tu hodinu vedla výborně. Chodí se tam přeci cvičit a aby tam člověk ze sebe vydal maximum, jakýpak odpočívání :-D Za mě teda parádní hodiny, jen škoda, že to teď místo ní vede Roman, na kterého teda zatím sbírám odvahu jít. Možná mám strach, že pod vedením chlapa, bych tuto hodinu nedala. Pilates s Barou super, ale nesnáším, když je nás v místnosti tolik, že se tam nedá ani hnout (byla jsem asi na 5 hodinách), které vedla.

    OdpovědětVymazat