středa 27. listopadu 2013

Big One Fitness Brno - sálové lekce

Dnešní článek bude jednak o brněnském Big One Fitness, ale i obecně o sálových lekcích. Takže snad to bude zajímavé i pro nebrňáky ;)Přes léto jsem kromě posilovny BFIT.CZ chodila navíc ještě cvičit SM systém, což je cvičení pro zdravá záda. Koncem srpna ale tohle cvičení skončilo a já si jako náhradu koupila vocher na 10 sálových lekcí do Big One Fitness. Bylo to za dobrou cenu (1 lekce za 50 Kč) a říkala jsem si, že tam aspoň budu chodit na různé lekce zaměřené na záda.

Nakonec mě ale lákalo vyzkoušet všechny možné lekce, tak je chci alespoň krátce zhodnotit :)

BOOT CAMP - Roman J. 

"Jde o intenzivní skupinovou sálovou aktivitu lehce militaristického charakteru. Boot Camp je založen na široké množině cviků jak s vlastní vahou, tak i cviků s rozličnými originálními pomůckami. Tato lekce je oblíbena jak u mužů, tak i u žen. "

Tuto lekci jsem zvolila jako první a byl to celkem šok. Bylo tam děsně moc lidí, namakaný trenér a já si tam přišla jako neohrabaná holka :) Ale díky tomu, že pravidelně posiluju, tak jsem i to rychlé tempo celkem zvládala, ale štve mě, že na takovýchto lekcích jste nuceni dělat např. tricepsové kliky, což není pro začátečníky vhodné - je to docela pokročilý cvik - a nikdo vám nekontroluje techniku.


TEAM PUMP - Edita

"Intenzivní skupinový trénink založený na principech crossfitu. Lekce Team Pump rozvíjí silovou a všeobecnou vytrvalost, dynamiku a koordinační schopnosti jedince za užití technik práce s vlastní vahou těla."

Tak tohle bylo snad ještě horší než Boot camp. Jela se taková 1 sestava (byly v ní angličáky, výpady, atd) neustále dokola - s krátkýma pauzama. Byl to fakt záběr a tahle trenérka Vás navíc nenechá nijak odpočívat - jakmile někdo necvičí, hned si toho všímá. Chvilkovou pauzu jsem si dopřála jen tak, že jsem si šla na WC napustit pití :) Moc mě to nenadchlo - protože vzhledem k tomu, že jediné co trenérka dělala - odpočítávala nám čas - tak jsem si říkala, že bych si tohle mohla cvičit i sama a nepotřebovala chodit nikam na lekci.

BODY SHAPING/ funkční trénink - Edita

"Dynamická posilovací lekce s prvky funkčního tréninku se zaměřením na tvarování postavy, vhodná pro muže i ženy."

Cvičení bylo drsné hlavně v tom, že se neustále přetěžovaly horní delty - už mě to fakt štvalo. Dělaly se různé výpady, dřepy, atd. ale u všeho se neustále zvedaly nad hlavu ruce s gymnastickým balónem. To mi nepřijde vůbec vhodné. A opět Vás lektorka nenechala ani chvíli odpočívat - ruce s balónem jste museli zvedat prostě neustále. Edita mi prostě nesedí.

SIX PACK ABS - Viola

"Dynamické aerobní cvičení se zaměřením na posílení středu těla (Power core) s prvky funkčního tréninku."

Tahle lekce se mi líbila nejvíce ze všech - a byla jsem na ni proto i vícekrát. Trenérka byla super - jednak cvičila společně s námi, ale taky nám vždy vysvětlila a názorně předvedla správné provedení cviku - a ukázala i, jak se to dělat nemá. To mi přišlo ideální. A náročné to pro mě bylo tak akorát :)

STREČINK - Viola

Tuhle lekci jsem si vybrala jen proto, že ji vede Viola - nejlepší trenérka, co jsem na lekcích potkala. Byli jsme tam jen 4 - strečink asi není moc populární :) Bylo to poklidné, fajn.. ale plnou cenu (100 Kč) by se mi za to dávat nechtělo.

DYNAMIC YOGA - Šárka

"Jedná se o cvičení pomalejšího charakteru, přesto však dynamičtějšího než tradiční jóga s velmi kladným přínosem pro lidský organismus. Hlavní pozornost je věnována stavu vlastního těla a pocitům při cvičení."

Tahle lekce se mi taky hodně líbila. Bylo to tedy pro mě ale náročnější než lecjaké posilování :) Ale řekla bych, že prospěšné :)

POWER PILATES - Bára

Některé cviky mi přišly snadné (např. zvedání nohy stále dokola), ale na břicho teda dost náročné - např. "rolování" na břicho nejdříve s nohama u sebe, ale pak i s kolenama od sebe. Jóga se mi ale líbila více.

ZDRAVÁ ZÁDA - Edita

Opět vedla Edita - a nemohla jsem si pomoci - ale cviky mi přišly takové nesystematické.. jako by nám zadávala různé cviky, co ji napadnou. Ale nevím, no.. nechci křivdit. Ale nepůsobilo to na mě moc dobře.


Abych to celkově zhodnotila - více než na druhu cvičení záleží na konkrétním trenérovi. Takže myslím, že je optimální vyzkoušet si různé lekce a až pak si vybrat podle toho, jak nám kdo vyhovuje. Ale stejně - sálové lekce bych moc nedoporučovala pro začátečníky - kteří se cvičením teprve začínají a nemají ještě dobře zažitou techniku jednotlivých cviků. Protože sálové lekce jsou prostě masovky - a většinou váš nikdo moc nekontroluje, jak co děláte správně.

Jaké máte zkušenosti s lekcemi cvičení vy?

sobota 23. listopadu 2013

Brandnooz box - první ochutnávkový box s potravinami v Čechách!

Nejprve jsem nabídku Brandnooz boxu ignorovola - reklamní maily totiž často přehlížím.. ale když se o něm začaly objevovat zmínky na mých oblíbených blozích, tak jsem si přecejen přečetla o co jde :)

A musím říct, že mě to fakt zaujalo!:)


Je to něco jako kosmetické boxy - kdy si každý měsíc můžete objednat krabičku se vzorky různé kosmetiky - ale s JÍDLEM! Brandnooz box umožňuje každý měsíc objevovat novinky na trhu potravin. To je něco přesně pro mě - protože já děsně ráda ochutnávám různé novinky :) A jídlo je mojí velkou zálibou :) A v Branbnooz boxu mají být potraviny plné velikosti, takže ne jen nějaké vzorečky :)

Takže já jdu do toho! :) Je mi jasné, že v boxu budou i ne úplně vhodné potraviny do mého stravovacího plánu - ale sem tam nějaký ten prohřešek mě nezabije :) Nejsem už v jídle tak striktní - ráda si užívám různé dobroty a do toho se snažím hodně cvičit, abych to aspoň nějak kompenzovala. 

Branndnooz box si může objednat kdokoliv :) Takže pokud vás baví ochutnávání nových potravin, mrkněte zde: www.brandnooz.cz

úterý 19. listopadu 2013

Srpnová hlavní jídla

Snídaně fotím nejčastěji, takže obědy a večeře jsem spojila do jednoho :)

Tagliatelle s rajčatovou omáčkou a sýrem, zeleninový salát a avokádo:


Moc dobrá večeře :) Od té doby, co jezdí rodiče častěji do Itálie, už nemíváme jen špagety, ale i tagliatelle:) A chutnají mi více :)

Tohle je taková rychlo-kombinace, když není moc času na přípravu :)
Běžné pečivo téměř vůbec nekupuju (až na ty vánočky občas :-D) ale ciabatty jsou moc dobré, obzvlášť ty s olivama, tak jsem si je po dlouhé době dala :) S libovým vepřovým :)Podobná kombinace, ale tentokrát s pečeným kuřecím a mým vlastním domácím chlebem:


A mé oblíbené bramborové knedlíky se švestkami :)


Dělala jsem je teda z prášku.. máslem jsem je polívala, ale mák jsem smíchala místo cukru s Xilovitem :)


Mamka zkoušela plněné papriky s rajskou :) Tohle jídlo nám vždy dělávala babička. Teď už toho babička bohužel není moc schopna a od mamky to nebylo úplně ono :-/Tak tuhle večeři velmi ráda opakuju: domácí kváskový chlebík se sýrem Leedramer lightlife :) Tentokrát ještě se sušenými i čerstvými rajčátky.


Když už bylo to období švestek, tak jsem to využila a udělala si i těstoviny s mákem (a Xilovitem) a rozvařenými švestkami :)Losos s amarantem:Tak tenhle výborný lilek už je tu po několíkáté :)Těstoviny s Rio mare insalatissime (Mais e tonno) - výborné!:)Krůtu na víně a česneku pekla mamka, budu se jí muset zeptat na recept :)


úterý 12. listopadu 2013

Moje letní snídaně :)

Z konce léta nemám ty jídelníčky moc po kupě, tak si to rozdělím :) A začnu snídaněmi :)

Jakmile začala na konci léta sezóna švestek, hned jsem toho musela využít :) Snažím se vždycky kupovat hlavně sezónní ovoce, které si jinak přes rok neužiju:

Bílý jogurt s ovesnými vločkami, konopnými semínky a švestkami

Moje vlastní směs Mixit ještě navíc ochucená čerstým ovocem :) Luxusní snídaně!:)
Mixit "Fit Pastelka" s kefírem o ovocem

A tady jsem se nechala nalákat u Fitnessgirl :) A měla jsem dokonce štěstí na igráčka!:) Zajímavé zpestření :) Vždycky když mám nové mysli, tak si ho musím dát nejprve s mlékem, to je pro mě taková klasika, kterou jsem snídávala už od svých školních let :) Ale složení je u tohoto mysli fakt příšerné.. jídlo by se mělo ideálně skládat tak maximálně z 6 nebo 7 různých ingediencí.. a tady je tolik různých přídavků, no děs běs.

Emco Mysli pro piráty - s mlékem (po focení jsem ho přidala :))

Moje oblíbené římské lívanečky s domácím jahodovo-rebarborovým džemem. Když nemusím ráno nikam spěchat, tak si nejraději dopřeju takovou snídani:

Římské lívanečky s jahodovo-rebarborovým džemem
Tohle byl takový přídavek ke snídaní :) Matcha muffin :) Muffiny-brno jsem zde už jednou zmiňovala. Speciálně do Dobré čajovny v Brně je dodávají ochucené zeleným čajem Matcha :) Vypadají suprově - jak jsou zelené :) Ale na chuti jsem čaj moc nepoznala.. a bylo to teda děsně sladké:)

Matcha muffin z Dobré čajovny

Takové moje nejobvyklejší snídaně, která se opakuje často, v různých obměnách :)

Ovesné vločky s bílým jogurtem, broskví, mandlemi a meduňkou


Tady jsem konečně po více než půl roce dopřála vánoční ozdobu ze stromečku :-D O vánocích jsem ještě byla celkem striktní a nechtěla jsem to se sladkostmi přehánět, takže jsem si 2 čokoládové figurky schovala do spíže :) Klasické čokoládové kolekce nemám ráda, ale na Milenu jsem se těšila - a stejně nic moc :-/
Bílý jogurt s ovesnými vločkami, Dobrou vlákninou, obilnými polštářky Emco a broskví
A zase ty švestky :) Snažím se vločky různě střídat, takže tentokrát pohankové :)

Bílý jogurt s pohankovými vločkami, švestkami, nektarinkou a meduňkou

V poslední době jsem si hrozně oblíbila neloupaná konopná semínka :) Dávám si je hlavně do snídaní a taky do chlebu :) Moc se mi líbí jak křupou :)


Bílý jogurt s ovesnými vločkami, švestkami, jablíčkem a konopnými semínky

Nápoj imunel od Madety jsem našla doma v ledničce, tak jsem ho chtěla vyzkoušet :) Je dobrý, ale řekla bych, že až zbytečně moc sladký.

Bílý jogurt s vločkami, banánem, švestkami + kváskový chleba s arašídovým máslem a banánem

6.8. Ještě jedno srpnové úterý

Ještě jsem v konceptech na blogu našla jeden zápis ze srpna, tak mi přišlo škoda, ho nezveřejnit :) Pomalu se prokousávám tím, abych po své neplánované blogové pauze zveřejnila vše, co jsem přes léto a podzim fotila :)

Jo a s tou váhou to nakonec není až tak žhavé :) Když jsem se tento týden vážila, tak jsem měla 58,6 kg :) Posilováni sice už nestíhám tak často, ale alespoň 2x v týdnu se snažím to zvládnout. A jinak zařazuju aspoň rotoped:) Teď naposledy jsem u šlapání koukla na první 2 díly Už dost, šéfe! :) Viděli/y jste?:) 
I když jsem si teď nakoupila i nějaké teplejší oblečení na běh, tak mám v plánu i vyběhnout ven :)


Jídlo


Snídaně: Kamutová buchta s meruňkami

Dopolední svačina: Chleba s oříškovým krémem Jori a mrkev

Gainer po tréninku

Oběd: Těstoviny s krutím masem, rajčeSvačina: Zmrzlina v oplatce z Lidlu, kefírové mléko s jahodami

Večeře: Chleba se šunkou a bílá paprika

Druhá večeře: Trocha tvarohu a rajče


Trénink


Crossfitový trénink

pondělí 4. listopadu 2013

Moje mlsání aneb co přispělo ke 3 kg navíc.. :)

Já ty 3 kg beru celkem s humorem, protože jak většina z nás ví, číslo na váze není podstatné :) Ale je fakt, že teď mám tolik, jako když jsem se začínala posilování více věnovat a začala měnit stravu. Na druhou stranu si říkám - nechystám se přece na žádnou kulturistickou soutěž - tak mi nejde o to mít naprosto bezchybnou postavu za cenu toho, že bych se musela striktně omezovat. Tak si život občas něčím dobrým zpestřím :)


Tak například jsem konečně ochutnala MRKVOVÝ DORT ze Starbucks, o němž jsem už všude možně četla :)


Ale popravdě, nijak zvlášť mě neoslnil. Je na mě moc suchý a ta poleva je hodně sladká. Takže stačila mi jen jedna ochutnávka :) Za tu cenu znám mnohem lepší zákusky ;)

Ale když už jsem byla mimořádně ve Starbucks, tak jsem si dala i jejich  frappuccino :) 


No řeknu Vám, že jsem byla pak přejedená hooooodně dlouho :)

A jaké jsou ty lepší zákusky než mrkvový dort? Třeba větrník z téhle pražské cukrárny: http://www.marcipanka.cz/


Cukrárna není příliš na dostupném místě, ale pro ten větrník mi rozhodně stojí zato si zajet!:) Miluji ten žloutkový krém :) Na větrníky já jsem ras, musí tam být opravdu žloutkový krém a nejen šlehačka :)

A taky mají v Marcipánce úžasné ovocné páje! 

Ale do Prahy jsem jela teda hlavně kvůli zmrzlinám ;) Zaujal mě totiž tento článek: http://praha.idnes.cz/v-praze-jsou-oblibene-tradicni-i-originalni-zmrzliny-p0n-/praha-zpravy.aspx?c=A130719_1953612_praha-zpravy_bur takže jsem toužila všechny ty úžasné zmrzliny ochutnat :)

Podařilo se mi na farmářských trzích ulovit si levandulovou Chuchelskou zmrzlinu Liza :)


Byla moc dobrá, levandulovou příchuť opravdu vychytali :) Mám s tím své zkušenosti - je těžké to nepřehnat, stačí pár kapek levandulového oleje a buchta chutná jak mýdlo :))) Ale po chvíli lízání mi přišla už trochu jednotvárná.. přidala bych do ní např. sušenky nebo kousky čokolády :)

A zmrzlina na kterou jsem byla zvědavá nejvíce - Zmrzlina 2AD!


Zašla jsem si na ni do kavárny Můj šálek kávy - http://www.mujsalekkavy.cz/ a byla jsem naprosto okouzlena. Tak skvělou zmrzlinu jsem ještě nejedla:) Dala jsem si pistáciovou a jahodovou. Pistáciová měla opravdu chuť pistáciových oříšků!:) 


 Dlouho mě už taky lákalo navštívit Candy store - http://www.candy-store.cz/, tak jsem si to konečně splnila :) Je to obchod, kde mají americké a britské speciality, které u nás běžně neseženete.


Mají různé neobvyklé příchutě Jelly belly :) Např. máslový popkorn :) Ale úplně nejvíc mi zachutnala příchuť Café Latte. Ta jediná by mi stála za opětovný nákup :)


Nalákaly mě taky pop tarts :) Příchutě jsem si nechala doporučit od prodavače s úžasným americkým přízvukem ;) Ale zatím jsem je ještě neochutnala a pořád je mám ve spíži!:) Mám v plánu si je vzít někdy sebou k babičce a dědovi, kteří mají toastovač - protože jsou prý nejlepší z toastovače :)


Taky mě zaujaly limonády, co se u nás neprodávají :) Nejvíc mi chutnalo klasické Root beer .) Ale to vanilkové - cream soda - jsem taky ještě neochutnala, protože jsem to zas nechtěla přehánět, abych si všechny ty neřesti dala naráz :) Já obecně moc nemám ráda perlivé nápoje - ale tyhle z USA jsou tak nějak jinak perlivé - že mi to ani nevadí :) Tak jemněji :)

Tak snad jsem vás tímto hříšným příspěvkem nesvedla moc na scestí ;)

7.8. Zapomenutá srpnová středa

Psaly jste, že Vám chybí moje jídelníčky, tak jsem aspoň vylovila ještě jeden z léta, který jsem zapomněla zveřejnit ;)

Ale konečně jsem si pořídila chytrý telefon, tak bych mohla zkusit začít fotit to, co jím mobilem a posílat to třeba rovnou na blog nebo aspoň do nb, abych to pak mohla rovnou zveřejnit a neměla s tím tolik práce, když teď kvůli škole nemám tolik času. Praktikujete to tak někdo?:)


Jídlo


Snídaně: Kamutová buchta s meruňkami

Dopolední svačina: Celozrnné špagety s trochou sýru, rajčaty a konopným olejemOběd: Celozrnné špagety s cottage sýrem, 2 bílé paprikyOdpolední svačina: Pár sýrových raciolek, Malinový Míša, Kefírové mléko


Raciolky jsem ochutnala od kamarádky ;) Malinový Míša mě upoutal v obchodě, ale dost mě zklamal. Ta vodová malinová "poleva" se dost rozpadala a k tvarohovému vnitřku se ani nehodila. Takže příště zůstanu rozhodně u klasického Míšy a ostatní příchutě ani ochutnávat nebudu.


Večeře: Pstruh s amarantem a rajčaty, ledový salátDruhá večeře: Kousek okurky, celozrnný chleba